Свято фаху на Чернігівщині

Святкування Дня фармацевтичного працівника на древній Чернігівщині традиційно відбувається під егідою комунального підприємства «Ліки України» Чернігівської обласної ради — провідного, найбільшого і найпотужнішого фармацевтичного підприємства області, яке на договірних умовах співпрацює з аптечними закладами області усіх форм власності, об’єднуючи їх на професійній основі та виконуючи функцію обласного організаційно-методичного фармацевтичного центру.

Як і в минулі роки, привітали фармацевтичних працівників із професійним святом представники керівництва усіх гілок обласної влади — Сергій Биконя, заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації (ОДА),Валентин Мельничук, заступник голови Чернігівської обласної ради, Володимир Сидоренко, начальник управління комунального майна Чернігівської обласної ради, Світлана Соколова, начальник Державної служби з лікарських засобів у Чернігівській області.

Шанобливі слова вдячності та теплі побажання звучали з вуст колег «суміжного профілю» — медичних працівників: Петра Гармаша, начальника управління охорони здоров’я Чернігівської обласної державної адміністрації, Юрія Бойка, начальника управління охорони здоров’я Чернігівської міської ради, Володимира Карцана, заступника голови Чернігівського обласного комітету профспілки працівників охорони здоров’я.

 

Звісно, такі події ніколи не обходяться без відзначення та вшанування кращих із кращих. Так, Галині Янчук, провізору аптеки № 191 м. Чернігів, було вручено грамоту Чернігівської ОДА; Наталії Яковенко, фармацевту Центральної районної аптеки № 38 м. Корюківка, та Ганні Павленко, провізору аптеки № 210 м. Чернігів, — подяки Чернігівської ОДА; Інні Юрковській, фармацевту аптеки № 77 м. Чернігів, та Любові Челаковій, завідувачу відділу № 2 аптечного складу м. Чернігів, — грамоти Чернігівської обласної ради; Раїсі Лонткевич, фармацевту аптечного складу м. Чернігів, та Тетяні Олійник, фармацевту аптеки № 191 м. Чернігів, — грамоти управління охорони здоров’я Чернігівської міської ради.

 

Свято фаху на Чернігівщині

Про злети та перемоги, проблеми та шляхи їх вирішення, досягнення та подальші плани підприємства розповів генеральний директор КП «Ліки України» Сергій Варнавський. Нині потужна мережа КП «Ліки України» Чернігівської обласної ради загалом налічує 117 аптечних закладів, серед них 21 сільська аптека.

 

Приділяється значна увага розвит­ку інфраструктури аптечної мережі. Більше року тому було затверджено новий бренд-бук аптек підприємства, новий стиль і зовнішній вигляд аптечних закладів, розроблено та запроваджено в роботу корпоративні стандарти. Протягом року виконувалася ця програма модернізації аптек: відбулося оновлення зовнішнього вигляду ряду аптек згідно нового стилю, переоснащення обладнання. За декілька днів буде відкрито нове сучасне та просторе приміщення аптеки № 200 у м. Ніжин. Протягом року змінено фасади аптеки № 99 м. Чернігів (також обладнано новими меблями), аптеки № 77 м. Чернігів, Центральної районної аптеки № 50 м. Семенівка, аптечного пункту № 1 міжлікарняної аптеки № 206 м. Чернігів; відкрито нові місця здійснення діяльності та споряджено новими меблями аптечні пункти № 1 та № 3 аптеки № 208 м. Чернігів, аптечний пункт № 2 аптеки № 210 м. Чернігів (також створено нову навігацію), споряджено новими меблями аптечний пункт № 8 аптеки № 99 м. Бобровиця; здійснено ремонт приміщення і закуплено нові меблі в аптечному пункті № 2 аптеки № 200 м. Ніжин тощо. І надалі планується поступове переоснащення всієї мережі аптек підприємства.

 

країни, КП «Ліки України» Чернігівської обласної ради посіло 1-ше місце (золото рейтингу) другий рік поспіль серед великих та середніх підприємств за показником фінансово-господарської діяльності: «Соціальний внесок підприємства (до бюджету, фонду оплату праці)» за основним видом діяльності КВЕД 47.73 — роздрібна торгівля фармацевтичними товарами.

 

Керівник підприємства зазначив, що напередодні професійного свята не залишилося жодного працівника, якого б не поздоровили: «Кожен наш співробітник отримав до свята грошову винагороду, а всі нагороджені грамотами — ще й додаткові 1000 грн.: ми стали нормально працювати і в нас є можливість гідно мотивувати свій персонал. Я мрію, щоб люди сприймали нас не як пережиток минулого сторіччя, а як передовий аптечний заклад, потужну аптечну мережу, з якою необхідно рахуватися. Тому ми будемо боротися за втілення високих корпоративних стандартів, щоб всі наші співробітники були ввічливими з відвідувачами та уважними до потреб пацієнтів, виконували свою щоденну місію так, як того вимагає час».

 

За Національним бізнес-рейтингом України, КП «Ліки України» Чернігівської обласної ради посіло перше місце (золото рейтингу) другий рік поспіль серед великих та середніх підприємств за показником фінансово-господарської діяльності: «Соціальний внесок підприємства (до бюджету, фонду оплату праці)» за основним видом діяльності КВЕД 47.73 — роздрібна торгівля фармацевтичними товарами. Розроблені та запроваджуються корпоративні стандарти для працівників.

 

На закінчення промови С. Варнавський передав своєму колективу щирі привітання з професійним святом від імені громадської організації «Всеукраїнська аптечна палата» і особисто голови її правління Олега Клімова: «Ви знаєте, скільки зусиль ми доклали в цьому році для створення «Всеукраїнської фармацевтичної палати». Тим більше мені приємно усвідомлювати, що КП «Ліки України» входить до передового локомотиву галузі — воно стало одним із найперших в Україні аптечних підприємств, хто здійс­нив масове входження своїх «гуманних багнетів» до лав цього молодого, але нині вже добре знаного у фахових колах своїми прогресивними кроками і потужним поступом професійного об’єднання, — тих, хто повірив у доцільність, актуальність та перспективність висунутих нею засадничих принципів та ідеологічних підвалин, що зводяться, насамперед, до втілення у практику вітчизняної аптечної справи сучасних міжнародних стандартів (перш за все, фармацевтичної допомоги, фармацевта «семи зірок», раціонального застосування ліків тощо) та запровадження в нашій країні інституту фармацевтичного самоврядування, який є законодавчо закріпленим у всіх передових країнах світу. Сьогодні я радий повідомити, що декілька днів тому, 9 вересня у Верховні Раді України було зареєстровано законопроект «Про фармацевтичне самоврядування» (реєстр. № 3054 від 09.09.2015 р.), який було розроблено за ініціативою та безпосередньою участю ГО «Всеукраїнська фармацевтична палата»» (див. «Щотижневик АПТЕКА» № 17 (988) від 11 травня 2015 р.) з метою сприяння розвитку фармацевтичного сектору (зокрема створення сприятливих умов для фахової аптечної діяльності), його інтеграції у світову систему фармацевтичної діяльності, формування сучасної інфраструктури, задоволення та захисту економічних, соціальних та інших спільних інтересів провізорів та фармацевтів, що працюють в аптечних чи медичних закладах, шляхом розвитку професійного самоврядування у фармацевтичній діяльності. Будемо сподіватися, що з прийняттям цього закону у Парламенті затягувати не будуть. Цей документ є для кожного з вас надзвичайно важливим — адже від його прийняття залежатиме майбутня доля кожного фармацевтичного працівника, соціальна захищеність кожного фармацевта і провізора».

 

урочистій обстановці грамоти «Всеукраїнської фармацевтичної палати» отримали Сергій Слукін, завідувач аптеки № 17 м. Мена КП «Ліки України» Чернігівської обласної ради (номінація «Провізор-організатор»); Тетяна Буданова, провізор центральної районної аптеки № 50 м. Семенівка (номінація «Провізор»); Любов Літош, завідувач аптечного пункту № 2 аптеки № 201 м. Чернігів, та Наталія Бригунець, фармацевт аптеки «Сновська», м. Щорс (номінація «Фармацевт»); Вікторія Здор, завідувач центральної районної аптеки № 38 м. Корюківка (номінація «Кращий наставник»).

 

Свято фаху на ЧернігівщиніВиступ керівника підприємства суттєво доповнила Лариса Мартиненко, заступник генерального директора, уточнивши, що на сьогодні в лавах «Всеукраїнської фармацевтичної палати» налічується 214 спеціалістів КП «Ліки України»: «Створена минулого року «Всеукраїнська фармацевтична палата» має на меті об’єднати провізорів і фармацевтів з усієї України — вона дійсно захищатиме наші права й інтереси, представлятиме нашу спільноту перед вищими органами влади, а також на міжнародній арені, і дуже багато корисного робить на цьому шляху вже нині. Зокрема, мені відомо, що голову правління асоціації О. Клімова запрошено до Дюссельдорфу для набуття цією професійною асоціацією членства у Міжнародній фармацевтичній федерації.

 

Маю впевнену надію, що у нас нарешті з’являється професійний самоврядний громадський орган, який відкине у своїй діяльності «містечкові» та вузькокорпоративні інтереси, піклуючись про нас з вами й уособлюючи нас — українських провізорів та фармацевтів — як єдину фахову сім’ю. Тож бажаю нам усім не втрачати оптимізму і впевнено продовжувати курс на високу якість фармацевтичного обслуговування населення — кожен на своєму робочому місті, та рух до інтеграції у міжнародне фармацевтичне співтовариство — на світовій арені».

 

(Отже, можемо вкотре переконатися, що на Чернігівщині не лише цілком обізнані з перебігом столичних і загальноукраїнських галузевих подій, але й беруть у них безпосередню передову участь. Наша редакція також володіє інформацією про те, що ГО «Всеукраїнська фармацевтична палата» отримала пропозицію вступити до лав Міжнародної фармацевтичної федерації (International Pharmaceutical Federation — FIP), а її керівництво — запрошення з цією метою взяти участь у засіданні Ради FIP, яке відбудеться в рамках 75-го (Столітнього) Світового конгресу з фармації та фармацевтичних наук Міжнародної фармацевтичної федерації, який цьогоріч проходитиме у м. Дюссельдорф (Німеччина) з 28 вересня по 1 жовтня 2015 р. Втім, докладніше і безпосередньо з місця подій ми повідомимо про це своїм читачам згодом, вже за предметними результатами роботи Ради FIP та конгресу і маючи у своєму розпорядженні конкретні факти входження України до лав цієї провідної світової фармацевтичної організації — прим. авт. ).

 

На закінчення виступу Л. Мартиненко глибинно та відверто, — зсередини, як може знати і сформулювати лише досвідчений фармацевтичний працівник із великим практичним стажем, — сформулювала проблематику роботи сучасного українського провізора: «Здається, зовсім нещодавно нас вітали у цій залі з Днем фармацевтичного працівника. Але минув уже рік — і я рада знову бачити вас усіх в тому ж складі, що ми збиралися раніше. Цей рік продемонстрував нам, що життя плине дуже швидко. Він був вдалим для нас, фармацевтів, але й нелегким. Він приніс у наше фармацевтичне життя чимало нових законодавчих актів: мабуть, не всі вони принесли полегшення в роботі, а деякі внесли сум’яття — і всі ми це розуміємо. Всі ми знаємо, скільки негативу отримують наші першостольники. Першостольник «винний» у тому, що не задекларовані ціни на лікарські засоби. Аптека «винна» в тому, що для медикаментозного забезпечення одного чорнобильця зараз виділяється по Новозаводському району 3,86 грн., а по Деснянському — 4,36 грн. Винні ми і в тому, що забезпечення пацієнтів з цукровим діабетом препаратами інсуліну по області профінансоване лише на 44%. Усі ці претензії змушені приймати наші першостольники — люди, що йшли у професію за покликом серця і понині всією душею віддані фармації. Можна лише подякувати і низько вам вклонитися за ваше терпіння. Залізного вам здоров’я та безкінечної наснаги!».

 

Пилип Снєгірьов, фото автора

 

За матеріалами сайту Apteka.ua