Центральна районна аптека № 60

Ми знаходимось

смт. Срібне
вул. Миру, 48-А

Про аптеку

В історії с. Карпилівка (на сьогодні Срібнянський район) є відомості про те, що вперше аптеку тут відкрив фельдшер Сребродольський у 1868 році. З її заснуванням лікування хворих в селі стало безкоштовним, тому що гроші виділялися земською управою.

У 1943 році призначається на посаду управляючого аптеки № 60 Фесак С.І.

Згідно наказу МОЗ УРСР від 17.09.1964 р. № 420 і наказом аптекоуправління від 03.03.1965 р. № 58 аптека № 60 реорганізується в центральну району аптеку № 60, з підпорядкуванням їй 5 аптек: № 57, 103, 56, 59, 53.

У 1985 році відбулось новосілля центральної районної аптеки № 60, що розташовується на перехресті вулиць Леніна і Чапаєва. Будівництво цього двоповерхового приміщення площею 1020 кв.м. було важким. Зводилось воно майже 6 років господарським методом, тому що не було включене у план будівництва району. Тодішній завідувач аптеки Шаповал Микола Іванович взявся за спорудження нової аптеки маючи кошти лише на капітальний ремонт старого, майже зруйнованого приміщення. Микола Іванович витратив чимало здоровя на пошуки і доставку будматеріалів, домовленосты із будівельниками та на сучасне обладнання приміщення. Багато під час будівництва було зроблено і руками працівників аптеки, адже там організовувалися суботники, а також вони залишалися на розвантаження цегли, піску, цементу, інших будівельних матеріалів часто після закінчення зміни.

Микола Іванович зміг організувати будівництво в тодішніх складних умовах завдяки своїй наполегливості та надзвичайним здібностям. Всі сили і знання він покладав на зміцнення матеріально-технічної бази аптечної мережі району, поліпшення медикаментозної допомоги населенню. Будучи людиною товариською, він здійснював свою діяльність в тісному контакті з місцевими органами влади, громадськими органами. Велику професійну підтримку надавав йому головний лікар Срібнянської центральної районної лікарні Декрет Олександр Михайлович.

В 1983 році Микола Іванович був обраний головою районного комітету профспілки медичних працівників, депутатом районної ради, а також був нагороджений знаком «Відмінник охорони здоровя». На жаль, велике навантаження вплинуло на стан його здоровя і 10 жовтня 1989 року на 42 році життя Микола Іванович раптово пішов із життя.

Аптечну справу Срібнянщини продовжила на посаді завідувача ЦРА № 60 дружина Миколи Івановича – Шаповал Марія Миколаївна (1953 р.н.). Після закінчення інституту, вона вдвох приїхали працювати на Срібнянщину, хоча Марія Миколаївна родом із Росії.

Марія Миколаївна, була великою трудівницею, змогла повести справу медикаментозного забезпечення населення районну. В той час аптечна мережа району уникнула приватизації і залишилася в числі обєктів комунальної форми власності.

Помічником Марії Миколаївни в усіх справах була Хрипко Н.М. (1947 р.н.), яка із 1979 до 2005 року працювала заступником завідувача аптекою.

Відомо, що в аптеці був розширений асортимент лікарських засобів і відділ «Оптика».

Варто згадати сумлінних у виконанні своїх професійних обов’язків працівники з багаторічним стажем: Крюкова О.М., Бойко Г.О., Бачиш О.А., Кулібаба Л.П, які вони у свій час були переможцями в обласних конкурсах професійної майстерності. Також поряд із ними працювало молодше покоління фахівців Савченко Л.В., Ососок Н.М., Крисько Л.П., яка сьогодні обіймає посаду завідувача цієї аптеки.