Центральна районна аптека № 67

Ми знаходимось

м. Прилуки
вул. Київська, 339

Про аптеку

У 1946 році у м. Прилуки почались роботи по відновленню будинку під аптеку №67, проведення яких, згідно наказу від 18.10.1946 року №243, доручається завідувачу Прилуцької меблевої майстерні Кагану Г.Я. Ним було організовано заготівлю лісу, будівельних матеріалів, ремонт приміщення і виготовлення меблів для цієї аптеки.

З 1963 року аптеку очолила Яцків Ніна Андріївна, випускниця Львівського медичного інституту 1959 року, яка до цього працювала на провізорських посадах вм. Прилуки.

На цей час аптека розміщувалася в окремому старому будинку. Торгівельний зал, асистентська та матеріальні приміщення по можливості були пристосовані до потреб виробництва, але умови праці були важкими. Але колектив, під керівництвом Ніни Андріївни, напружено трудився над виконанням планових завдань і мав певні досягнення: аптека проводила велику роботу по забезпеченню ліками Прилуцької районної лікарні, заготівлі лікарських рослин, впровадженню передових форм роботи.

Також протягом багатьох років самовіддано працювали: провізор-аналітик Жукова Б.Д., провізор Шелест Н,М., фармацевти Маладика В.А, Антоненко Т.А., Шевчук А.Г., Євтушенко Г.М., Крива О.М., Штогрин О.П. Певний внесок в роботу аптеки внесли Бєляєв П.П., Сатишева Т.В., які, свого часу, були на посаді заступника завідувача.

Згідно з наказом аптечного управління від 04.11.1965 року № 403, аптека № 67 почала виконувати функції центральної районної аптеки Прилуцького району, з передачею в її підпорядкування 10-ти аптек: № 46 с. Линовиця, № 17 с. М.Дівиця, № 58 с. Антонівка, № 131 с. Білорічиця, № 61 с. Знам’янка, № 69 с. Яблунівка, № 91 смт. Ладан, № 70 с. Переволочне, № 71 с. Рудівка.

Управляюча аптекою с. Переволочне, Синенко Галина Іванівна брала активну участь у партизанському русі, за що була нагороджена орденом «Червоної зірки». Після війни до виходу на пенсію, вона продовжувала працювати в Переволочинській аптеці.

Аптека № 147 в с. Удайці розпочала свою роботу у 1964 році. Для організації її роботи, управляючою була призначенавипускниця Запорізького фармацевтичного інституту  Кривоший Ольга Микитівна. З 01.06.1967 року посаду управляючої цієї аптеки зайняла  молода випускниця фармацевтичного відділення Київського медичного училища Чаленко (Сапалова) Ганна Сергіївна (1946 р.н.).В її фармацевтичній діяльності це робоче місце було першим і єдиним. У 2007 році її сільському трудовому стажу виповнилося 40 років. Жінка неодноразовобуладепутатом міської ради, а також нагороджена знаком «Відмінник охорони здоровя».

У 1981 році ЦРА № 67 переведена в новий двоповерховий будинок по вулиці Київській, 339, в будівництво якого, починаючи з проектної документації, до перерізання стрічки, було докладено чимало зусиль як керівництва аптеки, так і керівництва аптекоуправління. Тут вже в нових умовах потрібно було організувати виробничий процес, встановити нове обладнання і апаратуру, - все це було зроблено.

Пропрацювавши 40 років на посаді завідувача аптеки №67, Ніна Андріївна у 2003 році пішла на заслужений відпочинок, передавши справу керівництва центральною районною аптекою і сільською мережею Прилуцького району молодому енергійному провізору Чулюк Ірині Георгіївні, яка разом із досвідченим заступником Голуб Л.О. досить успішно продовжила справу медикаментозного забезпечення населення Прилуччини.