Аптека № 191

Ми знаходимось

м. Чернігів
вул. Пирогова, 16

Про аптеку

Серед важливих аптечних об’єктів п’ятирічки слід відмітити введення в дію з 01.03 1975 року лікарняної аптеки №191 в м. Чернігові, по вул.. Пирогова, 16 (приміщення обласної дитячої лікарні). Для організації її роботи з 01.03.1974 року призначена завідувачем Вовк Валентина Андріївна, яка провела велику роботу зі створення матеріально-технічної бази аптеки і формування колективу. Велику допомогу у створенні умов для роботи цієї аптеки надав тодішній головний лікар дитячої лікарні Моргун Іван Федорович.

Першими працівниками аптеки були провізори: Суярко Л.Б., Баранник К.М., Скиба О.М., фармацевт Таішева З.М. Тривалий час надійним працівником був Євпета Іван Володимирович ( 1948 р.н.), випускник Львівського медичного інституту 1971 року. Його професійна діяльність розпочалася із сільської аптеки.

В газеті «Комсомольський гарт» у 1971 році Волох Д.С. про нього писав: «Кожного дня відкриваються двері аптек, де кується зброя проти недугів людських, де фармацевти стоять на сторожі найдорожчого – здоров’я. Передові, більш відповідальні рубежі є і на фармацевтичній ниві, за освоєння якої завзято береться юність. Сільська аптека. Чи не найскладніша ділянка роботи. Адже тут ти один із здобутими знаннями, книгами, роздумами. І буває так, що допомогу хворому треба подавати негайно. Згадується березень цього року. Випускники медичних інститутів приїхали працювати в аптечні заклади області. Конче потрібен спеціаліст у с. Малий Листвен Ріпкинського району. Адже найближча аптека знаходиться на відстані 12 кілометрів, а хворим потрібна медикаментозна допомога. Випускник Львівського медичного інституту Іван Євпета із якоюсь чаруючою скромністю, притаманною людям вольовим і сильним, промовив «якщо потрібно – поїду». Але у Малому Листвені немає ще аптеки. Її треба будувати і водночас допомагати людям ліками. Та це не спинило юнака. А невдовзі добра слава про Івана Володимировича Євпету полинула серед населення. Вдень його вправними руками виготовляються різноманітні ліки, надвечір можна побачити серед будівельників, що зводять стіни нової аптеки. А досвід комсомольської роботи, здобутий хлопцем в інституті, став у пригоді і тут, серед сільської молоді».

В 1974 році Іван Володимирович переходить на роботу у Чернігівську фармацевтичну фабрику, де виконує функції інженера, займаючись організацією виробництва ліків. Фабрика тоді знаходилась у важкому технічному стані: обладнання було застарілим, виробничі площі не відповідали вимогам. Але Іван Володимирович зробив багато для технічного переоснащення фабрики і розвитку виробництва ліків.

У 1975 році фармацевт переводиться на посаду заступника завідувача новоствореної аптеки, а з 25.06.1976 року, прийнявши справи від Вовк В.А., очолив її.

Поруч з ним з 1976 року на посаді заступника завідувача аптеки працювала Півторак Валентина Опанасівна (1935 р.н.), випускниця Харківського фармацевтичного інституту 1958 року, яка також докладала багато зусиль для забезпечення належного функціонування аптеки.

У 1996 році в аптеці організована роздрібна торгівля і відкритий торгівельний зал, а з 2003 року відпуск лікарських засобів проводиться цілодобово.

Понад 20 років пропрацювали в аптеці: провізори Кривошей Л.І., Суярко Л.Б., Вовк С.Г., фармацевти Шумар Л.Г., Кузьміна Л.В.,Олійник Т.М.

У 2003 році на посаду завідувача аптеки переведена з посади заступника Скиба О.М.