МЛА № 206

Ми знаходимось

м. Чернігів
вул. Івана Мазепи, 55-А

Про аптеку

Міжлікарняна аптека №206

 

Наприкінці 1985 року завершується будівництво найбільшої в області міжлікарняної аптеки № 206, яка знаходиться в м. Чернігові. Введена дію вона була у 1986 році. Наказом аптекоуправління від 17.01.1986 року №2, передбачена передача цієї аптеки у підпорядкування ЦРА № 175 Новозаводського району м. Чернігова.

 

Аптека розмістилася у триповерховому будинку, загальною площею 2778 кв.м. і була розрахована на медикаментозне забезпечення 4000 ліжок в лікувально-профілактичних закладах обласного центру.

 

На посаду завідувача цієї аптеки № 206 з 20.01.1986 року переведений завідувач аптеки №202, Петровський Василь Митрофанович. Він провів необхідну роботу з організації діяльності аптеки, оснащенню її новим обладнанням та апаратурою, механізації виробничих процесів, пов’язаних з виготовленням ліків.

 

З квітня 1986 року обслуговування Чернігівської міської лікарні покладається на аптеку №206.

 

Щодо кадрової політики, адміністрація аптеки керувалася перш за все професійними здібностями, тож віковий ценз не грав ролі. Напружена робота аптеки вимагала високої професійності, самовідданості й активності. Колектив тут склався злагоджений і працездатний. Активно працював профспілковий комітет, головою якого була Мурашко Н.М., зараз – Ковальова С.С.

 

З 20 листопада 1991 року міжлікарняна аптека №206 виключена із підпорядкування ЦРА № 175 Новозаводського району м. Чернігова і переведена на самостійний баланс, залишившись у складі виробничого об’єднання «Фармація».

 

Особливого розвитку аптека набуває з призначенням у 1992 році завідувачем Ковпак Наталії Іванівни (1948 р.н.), випускниці Запорізького медичного інституту 1972 року. До цього фармацевт мала 20-річний стаж організаційної роботи в аптечній мережі. Нею приділялась велика увага впровадженню у практичну фармацію сучасних засобів механізації і автоматизації робочих місць, розширенню асортименту лікарських засобів, оволодінню персоналом нових технологій. Ковпак Н.І. вміло організовувала ділові стосунки із лікувально-профілактичними закладами. Її професіоналізм в питаннях фармакології сприяв ефективному використанню ліків в оздоровчому процесі. Стало традиційним проведення на базі аптеки конференцій та виставок лікарських засобів.

 

Також в аптеці добре відпрацьована система вивчення попиту населення на ліки і забезпечена повнота та оперативність надходження до хворих необхідних лікарських засобів.

 

Дещо пізніше був проведений капітальний ремонт з перепрофілізації призначення виробничих приміщень. З їх числа виділений торгівельний зал площею 37 кв.м., який обладнаний сучасними меблями, що вироблені за індивідуальним проектом. Спочатку в ньому було організовано одне робоче місце, а потім два.

 

Популярність аптеки зростала, особливо із другої половини 90-х років, коли інші аптеки в обласному центрі поступово відмовлялися від виготовлення ліків.

 

Приваблювала аптека також широким асортиментом та порівняно низькими цінами, тож назріла необхідність розширення торгівельних площ.

 

І у 2002 році в аптеці знову здійснюється реконструкція, відкривається новий торговельний зал площею 105,6 кв.м., в якому вже організовано 4 робочих місця.