Фармацевтичне самоврядування в Україні: у Парламенті зареєстровано відповідний законопроект

9 вересня у Парламенті зареєстровано законопроект «Про фармацевтичне самоврядування» (реєстр. № 3054). Ініціатором законопроекту виступив народний депутат України, член депутатської фракції партії «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА», заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції Юрій Гарбуз.

 

Законопроект спрямований на визначення правових засад створення фармацевтичної палати в Україні, встановлення організаційно-правових форм і напрямків її діяльності, а також принципів взаємовідносин із державою.

 

Проект документа складається із преамбули, трьох розділів та 7 статей.

 

Законопроектом визначається, що фармацевтична палата — це вид самоврядної професійної організації провізорів та фармацевтів, засновниками та членами якої є провізори та фармацевти, працівники аптечних закладів, медичних закладів та/або науково-педагогічні працівники, яка в установленому порядку набула відповідного статусу, передбаченого законодавством.

 

Фармацевтичну палату пропонується визначити як недержавну некомерційну професійну організацію зі статусом юридичної особи, створену шляхом самоорганізації провізорів та фармацевтів, що працюють в аптечних закладах, медичних закладах та є працівниками наукових і науково-педагогічних закладів, яка отримала відповідний статус на підставі критеріїв, визначених законопроектом, та якій можуть бути делеговані окремі повноваження в порядку, визначеному Урядом.

 

Фармацевтичні палати створюються за принципом добровільного об’єднання. Принцип добровільного об’єднання у фармацевтичну палату полягає у праві вибору входити або не входити до її складу.

 

Відповідно до законопроекту членами фармацевтичної палати є обмежене коло осіб, а саме провізори та фармацевти, що працюють в аптечних закладах, медичних закладах та/або науково-педагогічні працівники.

 

Нагадаємо, що, підтримуючи ідею створення міцного фундаменту для розбудови сучасного та європейського фармацевтичного самоврядування, свого часу з ініціативою законодавчого визначення правових засад створення фармацевтичної палати в Україні виступала Громадська організація «Всеукраїнська фармацевтична палата».

 

Про те, чи бути в Україні фармацевтичному самоврядуванню, нашим читачам розповідав доктор юридичних наук Віталій Пашков.

 

Прес-служба «Щотижневика АПТЕКА»

За матеріалами сайту Apteka.ua