Всеукраїнська фармацевтична палата просить Ольгу Богомолець підтримати законопроект про фармацевтичне самоврядування

Як відомо, наразі триває професійна дискусія щодо законопроекту «Про фармацевтичне самоврядування». Нагадаємо, що цей проект розроблено за ініціативи громадської організації «Всеукраїнська фармацевтична палата» фахівцями Полтавського юридичного інституту Національного університету «Юридична академія ім. Ярослава Мудрого». Законопроект, зареєстровано в Парламенті за № 3054 народним депутатом України Юрієм Гарбузом.

 

Раніше ми повідомляли, що 16 листопада в Комітеті Верховної Ради України з питань охорони здоров’я відбулося засідання круглого столу на тему «Актуальні проблеми законодавчого регулювання обігу лікарських засобів та здійснення фармацевтичної діяльності», під час якого Олег Клімов, голова правління Всеукраїнської фармацевтичної палати, представив проект закону України «Про фармацевтичне самоврядування». Ольга Богомолець запропонувала надати свої пропозиції до зазначеного законопроекту протягом найближчих 2 тиж для внесення доповнень до остаточної редакції документа. 25 листопада поточного року ВГО «АПАУ» направила лист голові Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Ользі Богомолець з проханням ініціювати повернення законопроекту на доопрацювання та створити робочу групу з розгляду питань самоврядування в галузі охорони здоров’я.

 

У свою чергу Всеукраїнська фармацевтична палата, яка є організаційним членом Міжнародної фармацевтичної федерації (InternationalPharmaceuticalFederation — FIP), отримавши значну кількості звернень на підтримку законопроекту про фармацевтичне самоврядування, звернулася до Голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я з проханням підтримати цей важливий для розвитку професійного самоврядування документ.

 

ВСЕУКРАЇНСЬКА ФАРМАЦЕВТИЧНА ПАЛАТА

Громадська організація

Член Міжнародної фармацевтичної федерації (International Pharmaceutical Federation — FIP)

Вих. № 129 від 02.12.15 р.

Голові Комітету Верховної Ради

України з питань охорони здоров’я

Богомолець О.В.

Шановна Ольго Вадимівно!

 

ГО «Всеукраїнська фармацевтична палата» (далі — ГО «ВФП») висловлює Вам свою повагу та звертається з наступним.

 

У ході засідання на тему «Актуальні проблеми законодавчого регулювання обігу лікарських засобів та здійснення фармацевтичної діяльності» в Комітеті Верховної Ради України з питань охорони здоров’я (16 листопада 2015 р.) було презентовано законопроекти «Про лікарські засоби», ініційовані народними депутатами України Андрієм Шипком (№ 2162) та Олегом Мусієм (№ 2162-1), а також «Про фармацевтичне самоврядування» (№ 3054), ініціатором якого виступив народний депутат України Юрій Гарбуз, але він був представлений головою правління ГО «ВФП».

 

Починаючи з травня 2015 р., ГО «ВФП» активно проводила публічну роботу щодо ознайомлення фармацевтичної спільноти України стосовно ідеології фармацевтичного самоврядування, у тому числі із законопроектом «Про фармацевтичне самоврядування». Результати таких зустрічей висвітлені в публікаціях професійного фармацевтичного видання «Щотижневик АПТЕКА».

Зокрема, ГО «ВФП» провела науково-практичні конференції, семінари, збори з фармацевтичними фахівцями, які працюють в аптечних закладах різної форми власності, на виробництві, у системі дистрибуції та освіти (Запорізький державний медичний університет, ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України», Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького, Національна медична академія післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, Національний фармацевтичний університет, Івано-Франківський національний медичний університет, Одеський національний медичний університет, Хмельницький медичний коледж тощо). Усього такі заходи відвідало більше 30 тис. осіб з фармацевтичною освітою Київської, Черкаської, Чернігівської, Тернопільської Сумської, Івано-Франківської, Вінницької, Хмельницької, Рівненської, Одеської, Дніпропетровської, Харківської, Донецької, Херсонської, Львівської та Запорізької обл.

 

Усі заходи відбувалися в атмосфері ділової та конструктивної дискусії, пронизані турботою щодо ролі фармацевтичної професії, надання фармацевтичної допомоги пацієнту та підтримки законопроекту «Про фармацевтичне самоврядування». Усе вищевикладене знаходить відображення в чисельних зверненнях до Ю. Гарбуза, народного депутата України, та Володимира Гройсмана, Голови Верховної Ради України.

 

Прийняття Закону України «Про фармацевтичне самоврядування» створить підґрунтя для раціонального поєднання інтересів фармацевтичного працівника, пацієнта, лікаря та держави. Із запровадженням фахового самоврядування держава закріпить право професійної спільноти вирішувати питання організації своєї діяльності, солідарної відповідальності фахівця перед пацієнтом тощо.

 

Фармацевтичне самоврядування як форма відносин між представниками фармацевтичної професії та органами державної влади вкрай необхідне для консолідації зусиль з метою впровадження європейських стандартів надання фармацевтичної допомоги пацієнту, захисту інтересів фахівця та держави, що стане основою для виконання стратегічного завдання — наближення вітчизняного фармацевтичного законодавства до норм міжнародного права.

 

Враховуючи вищевикладене, ГО «ВФП», організаційний член Міжнародної фармацевтичної федерації (FIP), звертається до Вас, шановна Ольго Вадимівно, з проханням підтримати законопроект «Про фармацевтичне самоврядування» задля ухвалення його Верховною Радою України найближчим часом.

 

З повагою та подякою за підтримку в розбудові фармацевтичного самоврядування в Україні.

О.І. Клімов,

голова правління

ГО «Всеукраїнська фармацевтична палата»

 

Додаток: листи-звернення

 

За матеріалами сайту Apteka.ua