Центральна районна аптека № 9

Ми знаходимось

смт. Ріпки
вул. Святомиколаївська, 75

Про аптеку

20 грудня 1950 року розпочала роботу аптека № 68 у с. Олешня, яка у 1957 році була переведена у краще приміщення.

У 1963 році на роботу в аптеку № 11 в с. Добрянка направляється випускник Дніпропетровського фармацевтичного інституту Петровський Василь Тимофійович., який очолив цю аптеку після звільнення колишньої управляючої Холодової Г.І.

Василь Тимофійович пропрацював в цій аптеці понад 13 років, впродовж яких доклав багато зусиль для покращення її іміджу: під його керівництвом аптека стала обласною школою передового досвіду і була учасником всесоюзної виставки досягнень народного господарства у м. Москві. Також фармацевт, окрім безпосередньої професійної справи по організації медикаментозного забезпечення населення, постійно займався вдосконаленням системи виготовлення ліків в умовах аптеки. Він вніс декілька цінних раціоналізаторських пропозицій, які отримали розповсюдження в багатьох аптеках області. Наприклад, ним запропонована і сконструйована система подачі дистильованої води на робочий стіл асистента, спеціальні фільтри для фільтрування розчинів з використанням вакуум апарата, що значно прискорило процес виготовлення ліків. Його винахідливі здібності проявилися також в аптеці № 97 на посаді заступника завідувача, в аптеці № 202 і особливо в аптеці № 206 м. Чернігова, в яких він працював завідувачем, провівши велику організаційну роботу.

Згідно наказу МОЗ УРСР від 17.09.1964 р. № 420 і наказом аптекоуправління від 03.03.1965 р. № 58, аптека № 9 реорганізується в центральну району аптеку № 9, з підпорядкуванням їй 5 аптек: № 3, 68, 79, 11, 12.

01.08.1967 року в аптеку № 12 смт. Радуль замість Шишкіної В.Я. призначається випускниця фармацевтичного відділення Роменського медичного училища Жук (Бабічева) Ганна Павлівна, яка у своїй трудовій книжці мала лише один запис про призначення на цю посаду.

Памятною подією у житті аптечних працівників Ріпкинського району були входини у новий гарний двоповерховий будинок площею 1130 кв.м., що розмістився поблизу центральної площі по вулиці Леніна (зараз Святомиколаївська). Після старої хати, в якій розміщувалася аптека і доводилось працювати фахівцям разом із допоміжним персоналом, нові просторі світлі кімнати здавалися казкою. Нелегка праця організації цього будівництва випала на долю провізора Брюховецької Ганни Дмитрівни (1955 р.н.), випускниці Запорізького медичного інституту, 1977 року випуску. З року отримання кваліфікації провізора, вона працювала в Ріпкинській аптеці, спочатку старшим провізором, а з 1983 року – завідувачкою цієї аптеки, змінивши попереднього керівника Рондаря В.І., який займав цю посаду з 1976 року. Проте саме під керівництвом Брюховецької Г.Д. аптека стала обласною школою передового досвіду, з року в рік нарощувала темпи реалізації ліків і вдосконалювала форми лікарського обслуговування населення.

На базі ЦРА № 9 проходили виробничу практику студенти також навчались в інтернатурі випускники ВУЗів.

Пам’ятають тут керівників 70-х років – Бугу М.О., заступників завідувача – Петрова А.Г., Малофея М.В. Особливо теплими словами згадують Дегтярову Ганну Максимівну, яка працювала в цій аптеці багато років, і очолювала її в найважчі періоди. В тяжких умовах старої аптеки довелося працювати фармацевтам Ференець Т.І., Лугіній Л.П., Бушко Н.В., які визначалися як кращі фахівці області.

У 1988 році заступником завідувача призначена Римар Катерина Миколаївна (1956 р.н.) випускниця Харківського фармацевтичного інституту (1979 рік).

Проявивши себе як добрий організатор, у 1996 році Брюховецька Г.Д. переводиться на роботу в обласне аптечне управління, а завідувачкою ЦРА № 9 призначається Парихіна Наталія Олександрівна (1960 р.н.), випускниця Львівського медичного інституту (1983 рік). Вона прогресивний керівник, який гідно веде аптечну справу району і до сьогодні.