Центральна районна аптека №31

Ми знаходимось

смт. Короп
вул. Горького, 3

Про аптеку

В дореволюційні часи існувала аптека і в м. Короп, власником якої був Фельтштейн Г.С., який із розповідей старших мешканців Коропщини, був людиною доброзичливою і, при потребі, відпускав ліки в борг або зовсім безкоштовно. Жив він при аптеці і в будь-який час забезпечував всім необхідним. Аптека розміщувалася у двох кімнатах, мала торговий зал, виробниче приміщення, а також підвал і льодник. Після націоналізації стала державною, але Фельтштейн Г.С. продовжував в ній працювати до початку Великої Вітчизняної війни.

У 1943 році на посаду управляючого аптеки № 31 призначається Івашкевич Ф.А., яка не мала спеціальної фармацевтичної освіти, тому вже на початку 1944 року її замінила фармацевт Косенко І.М.

Медикаментозне забезпечення ускладнювалося не тільки недостатньою кількістю медикаментів, але і їх доставкою до аптечної мережі. Машин і автобусів майже не було, залізничні колії зруйновані, мостів через річку Десна та її притоки також не було, тому, майже завжди, використовувався гужовий транспорт. Відомо, що до Чернігівського аптечного складу, для отримання ліків, у відрядження відправляли по два працівника. Термін для такої поїздки був тижневий. Про труднощі того періоду свідчить наказ аптекоуправління від 05.06.1946 року: «У зв’язку із відбудовою аптеки № 31 м. Короп і доставкою крохмалю на ЦАС, а також доставкою необхідних будівельних матеріалів для поновлення аптеки, наказую виділити одного коня по кличці «Альба» управляючій аптеки Мартиненко». Це було великим заохоченням, тому що аптечним працівникам доводилося перевозити велику кількість товарів власними силами, просто за плечима у мішках чи у кошиках.

З 1949 року аптека № 31 почала працювати у відновленому приміщенні, площею 167 кв.м.

У 1947 році фармацевтом Мостовецьким С.Р. робиться спроба відкриття аптеки у с. Атюша, але це не вдається через нестачу необхідних приміщень. Тож аптека у цьому селі відкривається тільки 20.10.1948 року, роботу якої організовує випускниця Харківського фармацевтичного інституту Хмельницька Валентина Вікторівна, яка в подальшому працювала на посаді заступника завідувача в смт. Сосниця.

Для організації роботи аптеки № 127 в с. Оболоння згідно наказу від 29.08.1962 року № 223, з 01.09.1962 року призначається Никопорець Євдокія Йосипівна, яка з 1951 року була на посаді завідувача аптечним пунктом у селі. В 1964 році під аптеку було побудоване нове приміщення.

Євдокія Йосипівна надавала медикаментозну допомогу жителям с. Оболоння понад 25 років, а в 1976 році її місце посіла молодий фахівець Копилова Надія Миколаївна, яка зробила цю аптеку зразковою. Фахівці з усієї області неодноразово приїжджали в аптеку № 127 для навчання, адже вона була визначена обласною школою передового досвіду.

У 1963 році відкрита аптека № 133 в с. Карильське Бахмацького (зараз Коропського) району. Управляючої призначена Гавріловська М.С..

У 1965 році відкрита аптека №162 с. Краснопілля.

З 01 серпня 1966 року згідно з наказом АПУ від 22.07.1966 року, аптека № 31 реорганізована в центральну району аптеку № 31 з прикріпленням до неї 8 аптек: № 100, 133, 108, 127, 121, 74, 52, 162.

У 1994 році закінчено будівництво приміщення під ЦРА № 31, яке тривало 2 роки. Відтепер нова аптека знаходилася на першому поверсі житлового будинку, яку на той час очолювала Дзюбенко Марія Сергіївна (1956 р.н.).

Фармацевт розпочала свою трудову діяльність в аптеці після закінчення у 1979 році Харківського фармацевтичного інституту. У 1980 році переведена на посаду заступника завідувача аптеки, а з 1983 року очолювала аптеку. Молода енергійна жінка провела велику роботу по організації будівництва та освоєнню нового приміщення.

В різні часи керівниками аптеки були: Косенко І.М., Літвінова Г.П., Єсипенко В.Ф., Дем’яненко Ф.В.

Значну роль в успішній роботі колективу відігравали заступник Гриценко Ніна Іванівна та Халіман Володимир Іванович, який із 2013 року працює на посаді завідувача цієї аптеки. Варто згадати ветеранів аптеки – Журавель Н.І., Стещенко Г.А., Крутик Ю.А., а також молодше покоління спеціалістів – Івашко К.О., Халіман Т.І., Кваско С.О. та інших.