Новини

СИТУАЦІЯ З ВАКЦИНАМИ ПРОТИ ГРИПУ

Орієнтовані терміни очікування надходження вакцин від грипу після 17 жовтня 2017 року.
Зі слів представників фірм постачальників вакцини завезені в Україну та проходять аналіз на отримання висновку щодо відповідності показникам якості, який видається Міністерством охорони здоров»я України на кожну завезену серію вакцини:

ДЕНЬ ФАРМАЦЕВТА – 2017

Вже 18 років фармацевти України у цю золоту пору року відзначають своє професійне свято. Напередодні професійного свята, яке припадає у цьому році на 16 вересня своїх найкращих працівників вшанувало комунальне підприємство «Ліки України» Чернігівської обласної ради.

З 1 квітня поточного року в Україні стартувала програма «Доступні ліки»

Доступні ліки

З 1 квітня поточного року в Україні стартувала програма «Доступні ліки», яка надає можливість пацієнтам із гіпертонічної хворобою, цукровим діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою отримати лікарські засоби, що включені до Реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, затвердженого наказом МОЗ України від 03.04.2017 року №360 безкоштовно або з частковою доплатою.

У Ніжині відкрили оновлену аптеку №200

Підприємство “Ліки України”, яке знаходиться у власності Чернігівської обласної ради, відкрило центральну міську аптеку №200. Слід зазначати, що аптека змінила адресу і тепер знаходиться на вулиці Семашка 6.

Якісна освіта — запорука розвитку фармацевтичного самоврядування

У контексті усвідомлення важливого значення професії фармацевтичного працівника в суспільстві, фундаментальним і відкритим питанням залишається якість освіти фахівця. Адже окрім професійних інтересів вона впливає і на якість лікування та здоров’я пацієнта. Пріоритетним завданням ГО «Всеукраїнська фармацевтична палата» (далі — ГО «ВФП») є забезпечення якісної безперервної освіти аптечного працівника. Черговим заходом, який відбувся на базі кафедри організації й економіки фармації Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика (далі — НМАПО), став семінар на тему «Фармацевтичне самоврядування — шлях до побудови вітчизняного законодавства у сфері охорони здоров’я відповідно до норм міжнародних стандартів». У ході зустрічі обговорювалися основні завдання ГО «ВФП» та законопроект «Про фармацевтичне самоврядування», активну участь в якій взяли науково-педагогічні працівники медико-профілактичного і фармацевтичного факультетів, а саме кафедр організації економіки фармації; фармацевтичної технології і біофармації, контролю якості і стандартизації лікарських засобів, промислової і клінічної фармації та клінічної фармакології а також представники ГО «ВФП», ТОВ «МОРІОН», працівники аптечних закладів різної форми власності Київської та Чернігівської областей.

Всеукраїнська фармацевтична палата просить Ольгу Богомолець підтримати законопроект про фармацевтичне самоврядування

Як відомо, наразі триває професійна дискусія щодо законопроекту «Про фармацевтичне самоврядування». Нагадаємо, що цей проект розроблено за ініціативи громадської організації «Всеукраїнська фармацевтична палата» фахівцями Полтавського юридичного інституту Національного університету «Юридична академія ім. Ярослава Мудрого». Законопроект, зареєстровано в Парламенті за № 3054 народним депутатом України Юрієм Гарбузом.

Професійне самоврядування фармацевтичних працівників – шлях до об’єднання

Наше видання продовжує висвітлювати на своїх сторінках активну діяльність ГО «Всеукраїнська фармацевтична палата» (далі — ГО «ВФП»). Чергову зустріч члени правління ГО «ВФП» за підтримки Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького та Галицької фармацевтичної асоціації провели у Львові. 26 листопада 2015 р. в актовій залі теоретичного корпусу Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького (далі — ЛНМУ) відбулася науково-практична конференція «Шляхи реалізації фармацевтичного самоврядування в Україні в контексті євроінтеграції». У заході взяли участь понад 200 представників практичної фармації, а саме працівники аптечних закладів різних форм власності, а також фахівці фармацевтичної науки, студенти-провізори і провізори-інтерни з різних областей України, зокрема Львівської, Рівненської, Івано-Франківської, Тернопільської, Кіровоградської, Одеської, Волинської, Чернігівської, Черкаської та Київської.

Фармацевтическая практика в Британии и Германии. Законодательство и тенденции

Мы продолжаем цикл публикаций, посвященных надлежащей аптечной практике (Good Pharmacy practice — GPP). В предыдущем номере «Еженедельника АПТЕКА» читатели смогли ознакомиться с концептуальными принципами актуального FIP/ВОЗ руководства по GPP: стандарты для качества фармацевтических услуг. В данной статье представлен обзор фармацевтической практики в Великобритании и Германии — странах ЕС с высоким уровнем жизни. При подготовке использованы данные исследований Международной фармацевтической федерации (International Pharmaceutical Federation — FIP), которые редакции любезно предоставил член FIP — ОО «Всеукраинская фармацевтическая палата», и другая информация.

Good Pharmacy Practice — надлежащая аптечная практика: концептуальные принципы руководства

На протяжении последних десятилетий фармацевтическая деятельность претерпела существенные метаморфозы. Еще до недавнего времени сфера ответственности фармацевтов ограничивалась лекарственными средствами (экстемпоральное изготовление, хранение, отпуск пациентам в соответствии с назначениями врачей). Облик Фармы неуклонно менялся, номенклатура препаратов увеличивалась, что положило начало изменению традиционных ролей фармацевта. Фармацевт обладает знаниями о свойствах, лекарственных формах, способах доставки, механизмах действия или других специфических фармакотерапевтических характеристиках огромного количества лекарственных средств. Внимание фармацевтов переключилось на пациентов (поскольку они начали играть роль провайдеров информации, консультантов), и на этом этапе стали неотъемлемым звеном здравоохранения. В данной публикации мы рассматриваем ключевые указания актуального руководства по надлежащей аптечной практике. При подготовке публикаций использованы данные исследований Международной фармацевтической федерации (International Pharmaceutical Federation — FIP), которые редакции любезно предоставил член FIP — ОО «Всеукраинская фармацевтическая палата».

Регулювання обігу ліків та фармацевтичне самоврядування: профільний комітет запрошує ринок до співпраці

16 листопада у Комітеті Верховної Ради України з питань охорони здоров’я (Комітет) відбулося засідання круглого столу на тему «Актуальні проблеми законодавчого регулювання обігу лікарських засобів та здійснення фармацевтичної діяльності». У заході взяли участь народні депутати Ольга Богомолець, голова Комітету, Олег Мусій, заступник голови Комітету, а також представники Адміністрації Президента України, МОЗ України, Державної служби України з лікарських засобів, Державного експертного центру (ДЕЦ), Антимонопольного комітету України, провідних наукових медичних і фармацевтичних установ та вищих навчальних закладів, фармацевтичних асоціацій, а також представники професійних спілок та громадських організацій, що захищають права пацієнтів.

Всеукраїнська фармацевтична палата запрошує до обговорення законопроекту «Про фармацевтичне самоврядування»

Як ми вже повідомляли, 16 листопада в Комітеті Верховної Ради України з питань охорони здоров’я відбулося засідання круглого столу на тему «Актуальні проблеми законодавчого регулювання обігу лікарських засобів та здійснення фармацевтичної діяльності», під час якого Олег Клімов, голова правління Громадської організації «Всеукраїнська фармацевтична палата», представив проект закону України «Про фармацевтичне самоврядування». Після пропозиції Ольги Богомолець надати поправки до законопроекту для опрацювання остаточної редакції документа ГО «Всеукраїнська фармацевтична палата», яка є організаційним членом Міжнародної фармацевтичної федерації (International Pharmaceutical Federation — FIP), звертається до фармацевтичної спільноти.

Глобальный аптечный рынок — экономика госпитальных аптек

Мы продолжаем цикл публикаций, посвященный современным трендам аптечного рынка в глобальном масштабе. В предыдущих публикациях мы рассмотрели инфраструктуру аптечного рынка, а также системы вознаграждения розничных аптек. В данной статье читатели «Еженедельника АПТЕКА» могут ознакомиться с функционированием госпитальных аптек. При подготовке публикаций использованы данные исследований Международной фармацевтической федерации (International Pharmaceutical Federation — FIP), которые редакции любезно предоставил член FIP — ОО «Всеукраинская фармацевтическая палата».

Фармацевтичні працівники занепокоєні можливою зупинкою ліцензування на фармринку

Як ми вже повідомляли, після складання Оленою Алєксєєвою повноважень першого заступника голови Державної служби України з лікарських засобів підписувати документи, видані цим органом (у тому числі ліцензії на провадження господарської діяльності на фармринку) немає кому, оскільки досі не створено Державну службу України з лікарських засобів та контролю за наркотиками та не призначено її очільника.

Фармацевтична палата України створює регіональні філії. Відбулася зустріч фахівців на Рівненщині

Наше видання продовжує висвітлювати на своїх сторінках діяльність ГО «Всеукраїнська фармацевтична палата» (далі — ГО «ВФП»), яка відповідно до статуту є добровільною самоврядною громадською організацією, створеною на основі єдності інтересів фармацевтичних працівників. Мета організації — об’єднання зусиль професійної громади для сприяння процесу безперервної освіти фармацевтичних працівників, захисту прав та свобод фахівців і споживачів фармацевтичної продукції та послуг, зокрема пацієнтів, розвитку професійного самоврядування в України. Наразі громадська організація працює над створенням регіональних філій. Раніше ми повідомляли про зустріч членів правління ГО «ВФП» із фахівцями Дніпропетровщини. 28 жовтня 2015 р. за підтримки Рівненської обласної державної адміністрації та ТДВ «Рівнефармація» в Рівному ГО «ВФП» провела виїзне засідання членів правління, після чого відбувся семінар на тему «ГО «ВФП» — локомотив фармацевтичного самоврядування в Україні». У заході взяли участь представники Державної служби України з лікарських засобів (далі — Держлікслужба України) у Рівненській обл., фармацевтичні фахівці Рівненської, Львівської, Івано-Франківської, Хмельницької, Волинської, Чернігівської, Черкаської та Київської обл. У цілому на семінарі були присутні фахівці з понад 120 аптечних закладів різної форми власності.

Застосування РРО спрощенцями: підприємці обговорили план «Б»

29 травня в Державній регуляторній службі України під головуванням Ксенії Ляпіної за участю фахівців Державної фіскальної служби України, представників об’єднань підприємців, бізнес-асоціацій, суб’єктів господарювання, незалежних експертів відбулося обговорення проблемних питань у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі — РРО) та пошуків шляхів їх вирішення.

Нові механізми ціноутворення в роздрібному сегменті і декларування цін обговорено експертною групою

Над удосконаленням нормативно-правової бази продовжує працювати експертна робоча група з дерегуляції фармацевтичного ринку. 4 червня 2015 р. відбулося її чергове засідання, на порядку денному якого — обговорення пропозицій щодо ціноутворення в аптечних закладах, проекту змін до постанови КМУ від 02.07.2014 р. № 240 щодо референтного ціноутворення на лікарські засоби та вироби медичного призначення, що закуповуються за бюджетні кошти, актуальності скасування розпорядження КМУ від 31 березня 2015 р. № 300-р щодо затвердження переліку і норм накопичення в системі екстреної медичної допомоги лікарських засобів та медичних виробів першої необхідності та ін.

Виписування рецептів, проект Ліцензійних умов та норми накопичення ліків обговорено експертною групою

25 серпня під головуванням радника міністра охорони здоров’я Олени Нагорної відбулося чергове засідання експертної групи з дерегуляції фармацевтичного ринку, яка, починаючи з квітня цього року, працює над удосконаленням законодавства у сфері обігу лікарських засобів.

Нові Ліцензійні умови: розпочато громадське обговорення проекту

13 липня на громадське обговорення винесено проект Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, а також імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів) (далі — Ліцензійні умови). Необхідність розробки нових Ліцензійних умов зумовлена новим Законом України «Про ліцензування видів господарської діяльності».

Страницы