Всеукраїнська фармацевтична палата продовжує впевнено крокувати теренами країни — чергова зустріч фахівців на Дніпропетровщині

15 вересня 2015 р. за підтримки Георгія Дзяка, ректора ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України», у приміщенні навчального закладу відбувся семінар ГО «Всеукраїнська фармацевтична палата» (далі — ГО «ВФП») на тему «Фармацевтичне самоврядування — шлях до впровадження євростандартів надання фармацевтичної допомоги». У заході взяли участь представники Державної служби України з лікарських засобів у Дніпропетровській області, фармацевтичні фахівці Дніпропетровської, Харківської, Донецької, Херсонської та Запорізької областей. Загалом на семінарі були присутні фахівці з понад 700 аптечних закладів різних форм власності.


Розпочинаючи семінар, Віталій Мамчур, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри фармакології і клінічної фармакології, зазначив що попри те, що Дніпропетровську обл. називають одним із потужних осередків різноманітних підприємств, на її території відсутні фармацевтичні заводи. ГО «ВФП», на думку проректора навчального закладу, сприяє консолідації фармацевтичних фахівців, які зацікавлені в розвитку фармацевтичного сектору регіону в цілому, покращенні фармацевтичного обслуговування пацієнтів в аптеках та викоріненні хибного порівняння провізора з продавцем.

«Наш навчальний заклад повністю підтримує створення потужних філій ГО «ВФП» в регіонах. Маю надію, що фармацевтична громадськість Дніпропетровської обл. візьме безпосередню й активну участь в діяльності цієї організації», — підкреслив В. Мамчур.

Сергій Дубовицький, начальник Державної служби України з лікарських засобів у Дніпропетровській області, привітавши присутніх з наступаючим Днем фармацевтичного працівника, побажав всім працівникам галузі та їх родинам міцного здоров’я та мирного неба над головою. Він зазначив, що складна політико-економічна ситуація в державі, на жаль, негативно позначилася на діяльності фармацевтичного сектору регіону.

«Розуміючи вплив нестабільної національної валюти на ціноутворення та інші особливості сьогодення, звертаю увагу, що спеціалісти Державної служби України з лікарських засобів готові допомогти у вирішенні проблемних питань та підтримують будь-яку активну діяльність, спрямовану на покращення ситуації на фармацевтичному ринку», — зазначив С. Дубовицький.

Олег Клімов, голова правління ГО «ВФП», зазначив що ГО «ВФП» — це добровільне об’єднання громадян для спільної реалізації інтересів та прав на основі єдиної ознаки — наявності фармацевтичної освіти, незалежно від місця основної роботи фахівця. «Головна мета такої організації — представництво та захист інтересів, з одного боку, фармацевтичного працівника та з іншого — громадянина від надання неякісної фармацевтичної послуги», — підкреслив доповідач. За його словами, реалізація поставлених задач перед профільною організацією можлива за умови прийняття Верховною Радою України Закону «Про фармацевтичне самоврядування».

«Радий повідомити, що відповідний законопроект вже зареєстрований у Парламенті на початку вересня поточного року та очікує на розгляд у Комітеті Верховної Ради України з питань охорони здоров’я», — зауважив О. Клімов.

Він повідомив, що такий законопроект сприятиме створенню механізму поєднання інтересів держави та професійних учасників аптечної діяльності, підвищенню ролі спеціалістів аптечних закладів у формуванні фармацевтичної політики, можливості делегування їй функцій держави, що сприятиме розвитку публічно-приватного партнерства.

Також О. Клімов зазначив, що ГО «ВФП» подало заявку на вступ до Міжнародної фармацевтичної федерації (International Pharmaceutical Federation — FIP) і вже отримало запрошення від її президента на участь у з’їзді, на якому буде прийнято доленосне рішення. Нагадаємо, що на сьогодні FIP представляє інтереси понад 3 млн фармацевтичних фахівців і науковців фармацевтичного профілю з усього світу та включає 132 професійні фармацевтичні асоціації.

«27 вересня поточного року в Дюссельдорфі (Німеччина) на черговому міжнародному з’їзді фармацевтів, згідно з процедурою, буде офіційно прийнято до лав федерації першу організацію — члена з України, а саме ГО «ВФП», — підкреслив О. Клімов.

Крім того, він повідомив про успішне впровадження Єдиного реєстру фармацевтичних працівників України (далі — ЄРФПУ). На думку голови ГО «ВФП», такий реєстр надасть реальну та достовірну інформацію про професійний рівень залучених до роботи фармацевтичних кадрів, а також вкаже на потребу в таких спеціалістах з урахуванням відповідних вимог (якості підготовки, кваліфікації тощо). За словами О. Клімова, ЄРФПУ — це неоціненний інструмент для створення системної довіри та поваги між роботодавцем, працівником аптеки і пацієнтом. «Єдиний реєстр — це перший крок до створення системи незалежного тестування фармацевтичного працівника, як при прийомі на роботу, так і в її процесі, що, в свою чергу, сприятиме підвищенню кваліфікаційного рівня фахівця», — зазначив О. Клімов.

Всеукраїнська фармацевтична палата продовжує впевнено крокувати теренами країни — чергова зустріч фахівців на Дніпропетровщині

Більш детально на перевагах проекту ЄРФПУ зупинився Євген Кунда, директор з розвитку компанії «Тімсофт» і керівник проекту «Сервіс баз даних «Аксіома» компанії «МОРІОН». Він зазначив, що ЄРФПУ стане саме такою базою даних, за допомогою якої будуть чітко зрозумілими якість підготовки, рівень кваліфікації, стаж та інші характеристики фармацевтичних фахівців України незалежно від місця їх роботи.

«ЄРФПУ допоможе вирішити проблему кадрового забезпечення галузі, а саме виявити реальну, практично підтверджену інформацію про наявність фармацевтичних фахівців у державі», — підкреслив доповідач.

Крім того, завдяки ЄРФПУ фармацевтичний фахівець отримує захист своїх інтересів перед роботодавцем, сприяння у працевлаштуванні, актуальну інформацію стосовно запровадження змін у фармацевтичній галузі, особливо якщо це необхідно для безпосередньої роботи або для підвищення професійного рівня, запрошення на професійні заходи, засідання тощо. «ЄРФПУ передбачає постійний зв’язок з кожним членом ГО «ВФП» та перевірку персональних даних, які, у свою чергу, вносяться з метою організації навчання фармацевта або провізора, атестації, підвищення кваліфікації та захисту інтересів, запрошення до участі в конференціях, оформлення передплати на спеціалізовані видання тощо», — зазначив Є. Кунда.

Також, за допомогою ЄРФПУ провізори, фармацевти та завідувачі аптек зможуть дистанційно отримувати навчальні програми за такими темами: спілкування зі споживачем, фармацевтична опіка та фармацевтична послуга, тайм-менеджмент, культура комунікацій, конфліктологія, менеджмент і управління, маркетинг, аналітика фармацевтичного ринку тощо. На думку спеціалістів, такі програми допоможуть краще розуміти відвідувача аптеки, покращити навички спілкування з ним, ефективніше управляти робочим часом як для першостольника, так і для менеджерів відділів закупівель і керівників аптек.

Анна Бігдан, заступник голови правління ГО «ВФП», директор ТОВ «Пані Аптека», зауважила, що за допомогою таких навчальних програм працівники аптеки дізнаються про можливості продуктивного спілкування з медичними представниками, про свої права та обов’язки, а також можуть отримати відповіді на юридичні та психологічні питання, що виникають у щоденній роботі фармацевта або провізора. «З метою професійної допомоги клієнту комплексно вирішити його проблему провізор повинен не продавати, а надати повну інформацію та оптимальне для пацієнта рішення», — підкреслила доповідач.

За її словами, усвідомлення базових принципів обслуговування клієнта з урахуванням особливостей фармацевтичного ринку, дистанційні навчальні програми допоможуть працівникам аптеки задіяти і розвинути ключові фактори персонального успіху, навчитися використовувати структуру продажу за рахунок надання кваліфікованої фармацевтичної послуги.

Крім того, розроблені програми з підвищення рівня управлінських навичок для завідувачів аптек. «Керуючий аптекою має володіти необхідним рівнем знань і вмінь для переходу від простого адміністрування до ефективного управління аптекою та сформувати систему управління колективом аптеки з метою досягнення позитивного результату», — підсумувала доповідач.

Михайло Півнюк, директор державного виробничо-торговельного підприємства «Волиньфармпостач», заступник голови правління та директор департаменту з регуляторної політики ГО «ВФП», детально розповів про переваги впровадження фармацевтичного самоврядування в Україні. Доповідач зазначив, що на сьогодні існує значна кількість нормативних документів, яка потребує перегляду та вдосконалення.

«Члени ГО «ВФП» регулярно беруть участь в робочих нарадах та виступають з пропозиціями стосовно внесення змін до деяких наказів та постанов. Зокрема, в ході останніх засідань експертної робочої групи з опрацювання механізмів дерегуляції фармринку були розглянуті пропозиції до проекту Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів) та стосовно зниження ставки ПДВ з 20 до 7% для екстемпоральних лікарських засобів та тих, що реалізуються після закінчення терміну дії реєстраційного посвідчення до закінчення терміну їх придатності», — зазначив М. Півнюк.

Він підкреслив, що краще за всіх розуміються на методах вирішення проблемних питань фармацевтичної галузі безпосередньо фармацевтичні фахівці. «За нас наші проблеми ніхто не вирішить як належно. Отже, закликаю всіх представників фармацевтичної спільноти, яким не байдуже майбутнє фармації України, до консолідації зусиль із залученням різних організацій задля удосконалення діяльності фармацевтичного сектору», — підкреслив М. Півнюк.

На думку Алли Котвицької, доктора фармацевтичних наук, професора, першого проректора Національного фармацевтичного університету України, аналізуючи досвід країн ЄС, саме на самоврядні професійні організації покладені певні функції держави. «Такі організації повин­ні і в нашій державі ефективно, прозоро і якісно взяти на себе деякі функції, наприклад, атестацію фармацевтичних спеціалістів. На шляху до запровадження європейських норм встановлення фармацевтичного самоврядування в Україні дозволить налагодити дистанційну форму навчання для фармацевтів та провізорів», — підкреслила доповідач, додавши, що ГО «ВФП» має велике майбутнє і може стати таким самоврядним органом.

А. Котвицька зауважила, що фармацевтична спільнота України має бути об’єднана в одну професійну організацію задля вирішення проблемних питань.

На думку першого проректора, такий новий формат освітнього процесу, як дистанційна форма навчання, допомагає самоорганізувати роботу фармацевта та провізора і надає можливість удосконалюватися без відриву від виробництва. «Планується, що інтернатура та магістратура в майбутньому повністю трансформуються в дистанційну форму навчання в режимі online. Адже професія фармацевта/провізора завдяки динамічним змінам законодавства передбачає постійне підвищення кваліфікації та удосконалення знань спеціаліста», — підсумувала А. Котвицька.

Завершуючи захід, О. Клімов, враховуючи особистий внесок фармацевтичних працівників у розвиток фармацевтичної галузі, професіоналізм, компетентність та з нагоди відзначення Дня фармацевтичного працівника, нагородив фахівців грамотами ГО «ВФП» в таких номінаціях:

 

  • гордість професії;

  • провізор-організатор;

  • провізор-технолог;

  • провізор;

  • фармацевт;

  • кращий наставник.

 

Зокрема, були відзначені працівники освіти, державних органів та аптечних закладів різної форми власності. Загалом керівництво ГО «ВФП» отримало більше 100 заявок на відзнаку спеціалістів майже з усіх областей України. Окремо О. Клімов виділив фармацевтичних фахівців, які здійснюють свою діяльність безпосередньо біля зони проведення бойових дій. «Нашим колегам у прифронтових територіях наразі непросто, тому хочу особливу подяку висловити всім фармацевтам та провізорам за діяльність у вкрай напружених умовах», — підкреслив О. Клімов.

Також нагороду отримали фармацевтичні спеціалісти Чернівецької, Волинської, Чернівецької, Рівненської, Київської, Одеської, Дніпропетровської, Донецької, Херсонської, Черкаської, Чернігівської та Київської областей.

Слід зазначити, що в ході заходу відбулася жвава дискусія, під час якої учасники активно задавали запитання стосовно умов вступу до професійної громадської організації, участі ГО «ВФП» у процесі підвищення рівня кваліфікації та вирішенні трудових відносин фармацевтичних працівників. В цілому присутні спеціалісти підтримали доцільність створення професійної громадської організації з обласними осередками, які б могли вирішувати проблемні питання на місцях, також схвалили основні напрямки діяльності такої спілки та побажали втілити в життя заплановані задуми. Найбільше фармацевти та провізори очікують на прийняття закону України про фармацевтичне самоврядування. Адже саме таким чином можна очікувати на позитивний результат.

Підбиваючи підсумки зустрічі, можна з впевненістю говорити про підвищення зацікавленості фармацевтичних фахівців щодо ГО «ВФП». Має­мо велику надію, що саме профільна організація зможе безпосередньо вплинути на майбутнє та покращити ситуацію у фармацевтичній галузі, розпочинаючи свою діяльність знизу.

Редакція «Щотижневика АПТЕКА» продовжуватиме інформувати читачів про діяльність ГО «ВФП».

Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я № 1-К

Від 1 вересня 2015 року

«Про нагородження

Почесною грамотою ГО «ВФП»

Відповідно до Указу Президента України від 7 вересня 1999 року № 1128/99, письмових клопотань керівників аптечних закладів України, Положення «Про Почесну грамоту» ГО ВФП, враховуючи особистий внесок фармацевтичних працівників у розвиток фармацевтичної галузі, професіоналізм, компетентність та з нагоди відзначення ДНЯ ФАРМАЦЕВТИЧНОГО ПРАЦІВНИКА, нагородити в НОМІНАЦІЇ:

ГОРДІСТЬ ПРОФЕСІЇ

Горюнова Людмила Геннадіївна, голова правління Київської обласної асоціації аптечних працівників, м. Біла Церква;

Подплетня Олена Анатоліївна, професор, завідувач кафедри загальної та клінічної фармації Дніпропетровської медичної академії МОЗ України, м. Дніпропетровськ;

Полушкова Валентина Миколаївна, провізор аптеки № 33, ТОВ «Ваша Аптека», м. Костянтинівка;

Стецюк Галина Тимофіївна, завідувач аптеки № 16, ТДВ «Рівнефармація»;

Мельник Валентина Степанівна, провідний провізор відділу контролю за дотриманням ліцензійних умов, ОКП «Фармація», Дніпропетровськ;

Пашко Валентина Григорівна, провізор довідково-інформаційного центру ОКП «Фармація», Дніпропетровськ;

Волга Тамара Олександрівна, завідувач централізованого складського аптечного господарства, ОКП «Фармація», Дніпропетровськ;

Баришник Наталія Володимирівна, завідувач аптеки № 7, ТОВ «Пан Аптекарь», Київ;

Осипа Олена Петрівна, провізор аптеки № 21, ТОВ «Пані Аптека», Київ;

Соколик Наталія Володимирівна, завідувач аптеки № 21, ТОВ «Пані Аптека», м. Київ,

Данилюк Інна Михайлівна, завідувач аптеки № 3, ТОВ «Пані Аптека», Київ;

Биканова Наталія Василівна, операційний директор, ТОВ «Пані Аптека», Київ;

Носенко Ірина Іванівна, головний спеціаліст сектору державного контролю у сфері обігу лікарських засобів та медичної продукції Державної служби з лікарських засобів у Черкаській області;

Зорін Борис Олександрович, завідувач аптеки, ТОВ «Аптека ПМП № 13», м. Чернівці;

Смірнова Інна Сергіївна, завідувач аптеки № 14, ТОВ «КРОК», м. Херсон.

ПРОВІЗОР-ОРГАНІЗАТОР

Паламар Василь Зіновійович, завідувач аптеки № 16, ДВТП «Волиньфармпостач», м. Горохів;

Кашанська Ніна Степанівна, завідувач Центральної міської аптеки № 297, ОКП «Фармація», Дніпропетровськ;

Коломоєць Любов Іванівна, завідувач Центральної районної аптеки № 74, ОКП «Фармація», смт Покровське;

Левюк Ольга Вікторівна, завідувач міжлікарняної аптеки № 349, ОКП «Фармація», Дніпропетровськ;

Мосейченко Ольга Федорівна, завідувач аптеки № 21, ОКП «Фармація», м. Дніпропетровськ;

Литвин Ярослава Мирославівна, завідувач КП «Аптека № 1», м. Біла Церква;

Ігнатовський Анатолій Йосипович, завідувач КП «Бородянська ЦРА № 4»;

Жданюк Валентина Петрівна, завідувач аптеки № 5, МПП «АДОНІС», смт Борова, Фастівський район;

Шкіля Параска Танасівна, завідувач аптеки № 1, ТОВ «АГРОСВІТ», с. Карапиші, Миронівський район;

Ващенко Тамара Валентинівна, завідувач КП «Володарська ЦРА № 7», смт Володарка;

Шевченко Зоя Михайлівна, директор ПП «ФАРМАЦІЯ», м. Васильків;

Шанайда Катерина Михайлівна, завідувач КП «Яготинська ЦРА № 20», м. Яготин;

Щербатюк Любов Максимівна, директор МП «Тетіївська аптека № 22», м. Тетіїв;

Циган Іван Іванович, завідувач КП «Ставищенська ЦРА № 26», смт Ставище;

Гончарук Микола Володимирович, завідувач КП «Згурівська ЦРА № 157», смт Згурівка;

Писарчук Василь Іванович, керівник роздрібної мережі ТОВ «Ваша Аптека», м. Краматорськ;

Якубовська Наталія Степанівна, завідувач аптеки № 6, ПАТ «Лекхім», Київ;

Давидченко Руслана Володимирівна, завіду­вач аптеки № 1, АТ «Лекхім», Київ;

Слукін Сергій Юрійович, завідувач аптеки № 17, КП «Ліки України», м. Мена;

Олійник Ніна Ігнатівна, завідувач аптеки № 21, ТДВ «Рівнефармація»;

Шевчук Олександра Богданівна, завідувач аптеки № 2, ТОВ «Гастро Корпорейшн Індастрі», м. Апостолове;

Маслак Валентина Прокопівна, в.о. завідувача аптеки № 1, ТОВ «Гастро Корпорейшн Індастрі», смт Царичанка;

Петренко Оксана Іванівна, завідувач аптеки № 3, ТОВ «Гастро Корпорейшн Індастрі», смт Томаківка;

Лут Тетяна Василівна, завідувач аптеки № 7, ТОВ «Гастро Корпорейшн Індастрі», Дніпропетровськ;

Устич Валентина Миколаївна, завідувач аптеки № 6, ТОВ «Система Аптек Гастро», смт Солоне;

Головань Надія Іванівна, завідувач аптеки № 23, ТОВ «Система Аптек Гастро», смт Покровське;

Тодуа Лія Зурабівна, завідувач аптеки № 8, ТОВ «Система Аптек Гастро», Дніпропетровськ,

Марченко Ірина Миколаївна, завідувач аптеки № 19, ТОВ «Система Аптек Гастро», Дніпродзержинськ;

Кальмус Зінаїда Петрівна, завідувач аптеки № 22, ТОВ «Система Аптек Гастро», м. Синельникове;

Бондаренко Наталія Михайлівна, провізор аптеки № 3, ТОВ «Пані Аптека», Київ;

Забор’єва Інна Ігорівна, завідувач аптеки № 5, ТОВ «Пані Аптека», Одеса;

Левицький Михайло Іванович, завідувач аптеки № 22, ТОВ «Пані Аптека», м. Чернівці,

Войченко Діана Анатоліївна, завідувач аптеки № 13, ТОВ «Пані Аптека», Київ;

Щедрова Евеліна Анатоліївна, завідувач аптеки № 6, ТОВ «Пані Аптека», Одеса;

Голуб Марія Володимирівна, завідувач аптеки № 4, ТОВ «Пані Аптека № 4», Київ;

Гоцуляк Леся Іванівна, завідувач аптеки № 207, ЧОКП «Фармація», м. Умань;

Кушнір Володимир Дмитрович, завідувач КП «Центральна районна аптека № 23», м. Сторожинець;

Бовкун Світлана Василівна, завідувач аптеки № 1, ТОВ «КРОК», м. Херсон.

ПРОВІЗОР-ТЕХНОЛОГ

Бабух Тамара Олександрівна, провізор-аналітик аптеки № 9, ОКП «ФАРМАЦІЯ», Дніпропетровськ;

Зелінська Тетяна Всеволодівна, заступник завідувача аптеки № 121, ТДВ «Рівнефармація»;

Панова Тетяна Павлівна, провізор-аналітик КП «Аптека № 182», м. Черкаси;

Яроцька Віра Миколаївна, провізор-аналітик КП «Аптека № 2», м. Чернівці;

ПРОВІЗОР

В’юн Майя Дмитрівна, провізор Центральної районної аптеки № 12, ДВТП «Волиньфармпостач», м. Ковель;

Зуб Олена Миколаївна, провізор аптеки № 40, ТОВ «Ваша Аптека», м. Костянтинівка;

Буданова Тетяна В’ячеславівна, провізор Центральної районної аптеки № 50, КП «ЛікиУкраїни», м. Семенівка;

Федорова Ганна Юріївна, провізор аптеки № 20, ТДВ «Рівнефармація»;

Овчаренко Юлія Вікторівна, заступник начальника відділу державного контролю у сфері обігу лікарських засобів та медичної продукції Держлікслужби у Дніпропетровській області;

Мандрика Наталія Вікторівна, головний спеціаліст відділу державного контролю у сфері обігу лікарських засобів та медичної продукції Держлікслужби у Дніпропетровській області;

Шелестова Олена Олександрівна, головний спеціаліст відділу державного контролю у сфері обігу лікарських засобів та медичної продукції Держлікслужби у Дніпропетровській області;

Полозок Дарина Сергіївна, завідуюча лабораторією контролю якості лікарських засобів та медичної продукції Держлікслужби у Дніпропетровській області;

Семененко Валентина Олександрівна, завідувач аптеки № 47, ОКП «Фармація», смт Кринички;

Катикіна Тетяна Віталіївна, завідувач Центральної районної аптеки № 65, ОКП «Фармація», смт Васильківка;

Бондаренко Надія Володимирівна, провізор аптечного пункту № 6, МЛА № 332, ОКП «Фармація», смт Солоне;

Тонкопряд Юлія Сергіївна, провізор аптеки № 4, ТОВ «Пані Аптека», Київ;

Ренгевич Юлія Сергіївна, завідувач аптечного пункту № 3, ТОВ «Пані Аптека», Одеса,

Чала Ірина В’ячеславівна, провізор аптеки № 1, ТОВ «Пані Аптека», Одеса;

Колниболочук Олена Олексіївна, завідувач відділу зберігання аптечної бази, ЧОКП «Фармація», м. Черкаси.

ФАРМАЦЕВТ

Зень Тетяна Іванівна, фармацевт аптеки № 2 «Ветеранська», ДВТП «Волиньфармпостач»;

Мартиненко Світлана Миколаївна, фармацевт аптеки № 4, ТОВ «Ваша Аптека», м.Красноармійськ;

Ільюхіна Тетяна Миколаївна, фармацевт аптеки № 1, ПАТ «Лекхім», Київ;

Літош Любов Олександрівна, завідувач аптечного пункту № 2 аптеки № 201, КП «Ліки України», м. Чернігів;

Бригунець Наталія Олександрівна, фармацевт аптеки «Сновська», КП «Ліки України», м. Чернігів;

Доманська Жанна Ігорівна, фармацевт аптеки № 1, ТДВ «Рівнефармація»;

Муленко Олена Миколаївна, завідувач Центральної районної аптеки № 72, ОКП «Фармація», смт Юр’ївка;

Сергієнко Ірина Вікторівна, завідувач Центральної районної аптеки № 76, ОКП «Фармація», смт Межова;

Сахарова Світлана Володимирівна, фармацевт аптечного пункту № 9, МЛА № 332, ОКП «Фармація», Дніпропетровськ;

Давиденко Світлана Віталіївна, завідувач аптечного пункту № 2 ЦРА № 68, ОКП «Фармація», с. Миколаївка;

Богун Наталія Валеріївна, фармацевт аптеки № 1, ТОВ «Пані Аптека», Одеса;

Ткаченко Ганна Олександрівна, фармацевт аптеки № 21, ТОВ «Пані Аптека», Київ;

Ліхненко Світлана Олександрівна, фармацевт, ТОВ «Пані Аптека», Київ;

Погляда Оксана Сергіївна, фармацевт, ТОВ «Пані Аптека», Київ;

Пилипенко Світлана Яківна, фармацевт відділу збуту аптечної бази, ЧОКП, м. Черкаси;

Попова Марина Вікторівна, фармацевт аптечного пункту № 20, ТОВ «КРОК», м. Херсон;

Буровська Олена Юріївна, фармацевт аптечного пункту № 3, ТОВ «КРОК», м. Херсон.

КРАЩИЙ НАСТАВНИК

Мандзюк Юліана Андріївна, провізор аптеки № 3, ТОВ «Пані Аптека», Київ;

Завадська Ірина Валеріївна, завідувач аптеки № 9, ОКП «Фармація», Дніпропетровськ;

Замура Лідія Василівна, завідувач Центральної районної аптеки № 68, ОКП «Фармація», смт Петропавлівка;

Синяк Людмила Михайлівна, завідувач відділу організації медикаментозного забезпечення і цін, ТДВ «Рівнефармація»;

Здор Вікторія Миколаївна, завідувач Центральної районної аптеки № 38, КП «Ліки України», м. Корюківка;

Вінічук Лариса Валентинівна, провізор аптеки № 34, ТОВ «Ваша Аптека», м. Слов’янськ;

Мехлик Тетяна Михайлівна, начальник Державної служби з лікарських засобів у Черкаській області;

Коваль Микола Васильович, завідувач КП «Центральна районна аптека № 28», м. Сокиряни;

Майло Надія Йосипівна, завідувач аптечного пункту № 8, ТОВ «КРОК», м. Херсон.


Голова правління ГО
«Всеукраїнська фармацевтична палата» О.І. Клімов
Євгенія Бочерикова,
фото автора

За матеріалами сайту Apteka.ua