Пропонується знизити ставку ПДВ для лікарських засобів, що виготовляються в умовах аптек

01.07.2015 р. на офіційному сайті МОЗ України для громадського обговорення оприлюднено проект Закону України, яким пропонується внести зміни в Податковий кодекс України (далі — ПКУ) в частині оподаткування лікарських засобів та медичних виробів податком на додану вартість (ПДВ).

 

Так, законопроектом передбачається доповнити ПКУ положенням, відповідно до якого 7% ставка ПДВ встановлюватиметься не тільки для операцій з постачання лікарських засобів на територію України, а й для операцій з їх виготовлення аптечними закладами за рецептами лікарів та замовленнями лікувально-профілактичних закладів, дозволених МОЗ до застосування діючих та допоміжних речовин. Стосовно медичних виробів законопроектом передбачено, що дана ставка ПДВ встановлюватиметься на операції з постачання медичних виробів не за переліком КМУ, як це затверджено чинною редакцією ПКУ, а медичних виробів, які включено до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення, та медичних виробів і допоміжних засобів, щодо яких складено декларацію або видано сертифікат, або складено заяву щодо медичних виробів особливого призначення, або заявку щодо медичних виробів для діагностики in vitro, призначених для оцінки характеристик, згідно з вимогами відповідних технічних регламентів.

 

Нагадаємо, що з ініціативою щодо зниження ставки ПДВ для лікарських засобів, виготовлених в умовах аптеки, активно виступав Олег Клімов, голова правління ГО «Всеукраїнська фармацевтична палата» під час засідань експертної робочої групи з дерегуляції фармацевтичного ринку. Разом з тим, з ініціативою встановлення єдиної ставки ПДВ на всі медичні вироби виступала Асоціація «Оператори ринку медичних виробів». На виконання протокольного рішення засідання експертної групи від 04.06.2015 р. ГО «Всеукраїнська фармацевтична палата» та Асоціація «Оператори ринку медичних виробів» спільними зусиллями розробили вищезгаданий проект Закону України та супровідні матеріали до нього.

 

Прес-служба «Щотижневика АПТЕКА»

За матеріалами сайту Apteka.ua