Нові Ліцензійні умови: розпочато громадське обговорення проекту

13 липня на громадське обговорення винесено проект Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, а також імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів) (далі — Ліцензійні умови). Необхідність розробки нових Ліцензійних умов зумовлена новим Законом України «Про ліцензування видів господарської діяльності».

 

За час набуття чинності законом (через 3 міс після ухвалення) проект постанови КМУ щодо затвердження Ліцензійних умов не було винесено на громадське обговорення.

 

У цей період на рівні профільних асоціацій обговорювалися можливі зміни до Ліцензійних умов. Зокрема, Всеукраїнська громадська організація «Аптечна професійна асоціація України» (далі — АПАУ) підготувала проект нових Ліцензійних умов, взявши за основу редакцію Ліцензійних умов, затверджену наказом МОЗ від 31.10.2011 р. № 723.

 

Пізніше до обговорення нової редакції Ліцензійних умов приєдналася ГО «Всеукраїнська фармацевтична палата», взявши за основу пропозиції АПАУ.

 

Однак наразі протягом місяця всі зацікавлені особи можуть взяти участь в обговоренні розробленого проекту нових Ліцензійних умов.

 

Опрацювавши проект постанови КМУ, свої зауваження до нього на адресу міністра охорони здоров’я України Олександра Квіташвілі направила ГО «Всеукраїнське об’єднання «Миколаївська фармацевтична асоціація «ФАРМРАДА»». Зокрема, у своєму листі громадська організація зазначила, що передліцензійна перевірка, яка відповідно до проекту Ліцензійних умов здійснюватиметься кожного разу у випадку відкриття суб’єктом господарювання нового місця провадження господарської діяльності, суперечитиме Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності», яким передліцензійну перевірку не передбачено взагалі.

 

Додатково повідомляємо, що 20 липня в приміщенні Державної служби України з лікарських засобів відбудеться засідання робочих груп з питань оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, з питань ліцензування імпорту лікарських засобів та з питань GMP. Під час нього Держлікслужба України презентує I та II розділи проекту Ліцензійних умов.

 

Про хід презентації проекту постанови КМУ, а також інші питання, пов’язані з його публічним обговоренням, ми повідомлятимемо наших читачів.

 

Прес-служба «Щотижневика АПТЕКА»

За матеріалами сайту Apteka.ua