Масковий режим: оновлені рекомендації ВООЗ щодо використання масок для запобігання поширенню COVID-19

5 червня Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оприлюднила оновлені рекомендації щодо використання масок для профілактики поширення COVID-19.
«У районах з високим рівнем поширення вірусу ВООЗ рекомендує використовувати медичні маски усім співробітникам, які працюють у клінічних відділеннях медичних закладів, а не лише тим, хто безпосередньо контактує з пацієнтами з COVID-19. Це означає, що, наприклад, лікар, який здійснює обхід у кардіологічному або паліативному відділенні, де немає підтверджених пацієнтів з COVID-19, усе одно має носити медичну маску», — коментує Тедрос Адханом Гебреєсус (Tedros Adhanom Ghebreyesus), генеральний директор ВООЗ.
Як правильно носити медичну маску
- Ретельно вимити руки перед тим, як взяти маску. Перевірити цілісність маски.
- Розташувати маску металевою вставкою або жорстким краєм догори. Одягти маску кольоровим боком назовні.
- Зафіксувати металеву вставку або жорсткий край на переніссі. Закрити маскою ніс, рот та підборіддя.
- Поправити масу так, щоб вона щільно покривала обличчя. Не торкатися маски руками.
- Знімати маску, тримаючи за резинки чи зав’язки. Тримати маску так, щоб вона не торкалася вас та оточуючих предметів.
- Після використання одразу викинути, бажано в закритий смітник. Вимити руки після використання маски.
Громадянам рекомендується носити тканинні маски там, де складно дотримуватися дистанції. «У зв’язку з появою нових доказів ВООЗ рекомендує урядам країн заохочувати громадян носити маски в місцевостях з високим рівнем поширення, а також, де дотримання дистанції є ускладненим. Наприклад, у громадському транспорті, магазинах або інших закритих та людних місцях», — зазначає Т.А. Гебреєсус. Оновлені рекомендації ВООЗ містять нову інформацію щодо складу тканинних масок, які базуються на дослідженнях, проведених за запитом ВООЗ. Так, тканинні маски мають складатися принаймні з трьох шарів різного матеріалу, бути придатними для прання та багаторазового використання. Тканинні маски можна придбати або зробити самостійно.
Як правильно носити немедичну тканинну маску
- Ретельно вимити руки перед тим, як взяти маску. Перевірити її цілісність.
- Щільно прикрити обличчя маскою, закривши ніс, рот та підборіддя.
- Не торкатися маски руками. Ретельно вимити руки перед тим, як знімати маску.
- Знімати маску, тримаючи за резинки чи зав’язки, тримати її далі від обличчя.
- Зберігати маску в чистому пластиковому пакеті багаторазового використання, якщо вона не брудна та не волога і ви плануєте використовувати її повторно.
- Виймати маску з пакета, тримаючи за резинки чи зав’язки. Прати маску з милом або миючими засобами, бажано гарячою водою, не рідше одного разу на добу. Вимити руки після використання маски.
Не варто
- Користуватися пошкодженою маскою або маскою, яка погано прилягає до обличчя, у якій складно дихати, брудною чи вологою маскою.
- Закривати маскою лише рот або ніс.
- Знімати маску в місцях, де немає можливості дотримуватися дистанції 1 метр.
- Давати свою маску в користування іншим людям.
Разом з тим ВООЗ підкреслює, що використання лише маски не забезпечує захисту від COVID-19. Важливо тримати дистанцію (1 метр від інших), а також проводити ретельну та регулярну гігієнічну обробку рук.
За матеріалами facebook.com/WHOUkraine, apteka.ua